Wyzwanie czytelnicze po raz pierwszy!

Zaczynam pisać tę notkę drugi raz, gdyż za pierwszym straciłam wszystko co miałam dla Was napisane. Mój laptop sprzeciwił się i nie chciał zacząć od nowa współpracować. Było to … bardzo emocjonujące przeżycie nabite soczystymi słowami, jakich nie powstydziłby się żaden mężczyzna. Jednak przejdźmy do tematu.

Jak część z Was widziała na facebooku, pisałam o wyzwaniu czytelniczym jakie chciałabym postawić sama sobie. Pisałam o czterdziestu książkach do przeczytania i napisania ich recenzji w przeciągu trzech miesięcy. Przeglądając Wasze blogi widziałam, że wyzwania obejmują różne przedziały czasowe, jedne są na rok, inne na pół roku, a nawet są podzielone na serie książkowe. Lecz mimo że były te wyzwania ciekawe i kilka mi się spodobało to nie poczułam z nimi więzi na tyle mocno, by ustawić na blogu i wziąć w nich udział. Dlatego kiedy usiadłam w sobotę i z nudów zaczęłam spisywać sobie książki jakie bym chciała przeczytać, wpadłam na pomysł by zrobić z tego wyzwanie czytelnicze. Pierwszym problemem okazał się termin w jakim mam to wykonać, Łukasz sugerował miesiąc, ale uznałam to za absurdalne (sory, wiem, że teraz mówisz sobie, że to byłoby dla mnie proste). W końcu kiedy przeliczyłam jaki czas to za mało, a jaki to za dużo, wyszło, że jeśli dam trzy miesiące to będę miała dwa i pół dnia na książkę z recenzja. Trochę mało, ale da radę zrobić.
Jestem ciekawa czy mi się uda, jeśli do tej pory na blogu pojawiało się około dziesięć notek miesięcznie, a teraz intensywność ich ma się podnieść. Zobaczymy jak to będzie, ale jeśli ktoś chciałby się dołączyć do tego wyzwania to niech stworzy własną listę czterdziestu książek i postara się wypełnić. Razem może będzie nam raźniej!
Oto moja lista czterdziestu książek
Collide – Gail McHugh
Daj mi więcej – Paulina Klepacz
Kochanek z Malty. Włoski romans. – Melissa Moretti
Fangirl – Rainbow Rowell
Wiedźmin – Andrzej Sapkowski
Grając w miłość – Abbi Glines
Jesteś zagadką – Kendall Ryan
Piękna katastrofa – Jamie McGuire
Chodząco katastrofa – Jamie McGuire
Najdłuższa podróż – Nicholas Sparks
Kochając pana Danielsa – Cherry Brittainy
Barwy miłości – Kathryn Taylor
Powrót do Daringham Hall – Kathryn Taylor
Mgła – Kaja Malanowska
Papierowe miasta – John Green
After. Bez siebie nie przetrwamy – Anna Todd
Tego lata stałam się piękna – Jenny Han
Bez ciebie nie ma lata – Jenny Han
Dla nas zawsze będzie lato – Jenny Han
450 stron – Patrycja Gryciuk
Grey – E.L. James
Wstyd. Zatraceni – Rachel Van Dyken
Gra w kłamstwa – Sara Shepard
Nigdy przenigdy – Sara Shepard
Pozory mylą – Sara Shepard
Kłamstwo doskonałe – Sara Shepard
Niezauważalna – Marcus Sedgwick
Dziewczyna z zegarem zamiast serca – Peter Swanson
Tajemnica – Mara Dyer
Przemiana – Mara Dyer
Zemsta – Mara Dyer
Pierwszy grób po prawej – Jones Darynda
Drugi grób po lewej – Jones Darynda
Siedem promieni – Jessica Bendinger
Mały książę – Antoine de Saint-Exupery
Włoska symfonia – Agnieszka Walczak-Chojecka
W krainie kolibrów – Sofia Caspari
Nigdy i na zawsze – Ann Brashares
Spełnienia marzeń! – Katarzyna Michalak
Rywalki – Kiera Cass
Oto moja lista. Jak Wam się podoba? Posiada kilka serii, które od dłuższego czasu chciałam przeczytać, ale nie było ku temu okazji. Jedyna niepełna seria to Rywalki, mimo że wszyscy się nimi zachwycają to mnie nie przekonują, dlatego dałam tylko jeden tom. Ale jeśli mi się spodoba, to dołączę resztę książek. Jeśli uda mi się spełnić wymaganie czyli przeczytanie i napisanie recenzji, przekreślę dany tytuł. W ten sposób i ja i Wy będziecie mogli śledzić to jak mi idzie.
Ciekawi czy mi się uda? Bo ja bardzo, liczę na Waszą pomoc i wsparcie.
Jeśli macie ochotę to możecie mi wybrać pierwszy tytuł jaki muszę przerobić. Wyzwanie zaczyna się 20 sierpnia i kończy 20 listopada 2015 roku. W przeliczeniu to 92 dni.
PS: Jeśli będziecie brali udział w wyzwaniu to udostępnijcie tą grafikę u siebie na blogach. Wasze wsparcie będzie dobrym paliwem, by się udało!
Pozdrawiam i życzcie mi szczęścia.
Wasza Dominika