PREMIERY 10 LUTY!

Jak obiecałam w poście o premierach tygodniach, zaczynam nowy cykl z książkami! Dziś zapraszam na cztery premiery, które wpadły mi w oko i które mam zamiar przeczytać w najbliższym czasie.
Nie ma tutaj co dużo mówić. Rozwińcie i sprawdźcie co dziś ciekawego wchodzi na polski rynek wydawniczy!

         Wydawnictwo: Sonia Draga

Autor: Gilles Legardinier
Tytuł: „I nagle wszystko się zmienia”
Oryginalny tytuł: „Et Soudait Tout Change”
Data premiery: 10 luty 2016r.
Opis: „Pod koniec szkoły średniej Camille ma wreszcie szansę być w jednej klasie ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Wspólnie ze swoim długoletnim chłopakiem i ich wesołą paczką dziewczyna odkrywa, czym jest życie. Kilka miesięcy przed maturą przyjaciele zastanawiają się, którą z życiowych dróg wybrać. Są pełni młodzieńczej energii, ale i nieco przesadnych oczekiwań wobec przyszłości. Przed nimi wiele emocji, rozterek i życiowych potyczek. Nie wiedzą jednak, że los będzie im sprzyjał tego lata bardziej niż w całym późniejszym życiu…
Powieść z dużą dawką humoru i emocji. Opowieść o tym, jak pewne rzeczy w życiu się zaczynają, a inne kończą.”
Wydawnictwo: Filia
Autor: L.H. Cosway
Tytuł: „Sześć serc”
Oryginalny tytuł: „Six of Hearts”
Data premiery: 10 luty 2016r
Opis: „Poznajcie opowieść, Jaya Fieldsa, iluzjonisty, mentalisty, spryciarza.
Myślę trójkątami. Wy myślicie liniami prostymi.
Pokażę Wam stół i przekonam, że to krzesło.
Dym i lustra, sztuczki i triki. Oszukuję i zwodzę.
Ale przede wszystkim stawiam na dobre przedstawienie.
Wszyscy sądzą, że zabiłem człowieka, ale nie zrobiłem tego. Pragnę zemsty. Pragnę jej dla siebie i dla niej. Chcę rewanżu dla całej naszej szóstki. Ona mnie nie pamięta, choć jest przyczyną tego wszystkiego. Będzie moją nagrodą, gdy wszystko dobiegnie końca. Jeśli tylko okażę się dość silny.
Zatem śmiało, wybierzcie kartę. Wejdźcie i obejrzyjcie przedstawienie. Spójrzcie na moje dłonie, przyjrzyjcie się uważnie, tak byście nie widzieli tego, co się dzieje naprawdę. Zniszczę wasz świat w świetle reflektorów. Nie zorientujecie się co robię, dopóki nie będzie za późno. Mam tylko jedno serce, a kiedy moje wielkie oszustwo dobiegnie końca, wręczę je właśnie jej.
Usiądźcie wygodnie, znajdujecie się na początku jazdy z piekła rodem.”
Wydawnictwo: Albatros
Autor: Anita Amirrezvani
Tytuł: „Równa słońcu”
Oryginalny tytuł: „Equal of the Sun”
Data premiery: 10 luty 2016r.
Opis: „„Muszę działać w największej tajemnicy. Gdyby ta książka wpadła w niepowołane ręce, zostałabym stracona…”.
Legendarne kobiety – od Anny Boleyn, poprzez Elżbietę, aż po Marię Królową Szkotów – które zmieniały bieg historii na dworze królewskim szesnastowiecznej Anglii, zostały dostrzeżone i docenione w dokumentach historycznych i literaturze. Niewielu jednak wie o kobietach sprawujących władzę w świecie muzułmańskim, które zawiązywały sojusze, udzielały rad władcom, lobbowały na rzecz zwiększenia władzy swoich synów lub samodzielnie sprawowały rządy.
Anita Amirrezvan w swojej kunsztownej opowieści o władzy, lojalności i miłości przywraca naszej pamięci jedną z takich kobiet, księżniczkę Pari Khan Khanoom Safavi.
Iran w 1576 roku jest państwem bogatym i olśniewającym urodą. Gdy jednak szach umiera, nie wyznaczywszy następcy tronu, dwór pogrąża się w chaosie. Księżniczka Pari, córka i protegowana szacha, wie więcej o zasadach funkcjonowania państwa niż ktokolwiek inny, ale starania księżniczki, by zaprowadzić porządek po niespodziewanej śmierci ojca wywołują kolejne spory i urazy. Pari i jej najbliższy doradca Javaher, eunuch rządzący haremem równie sprawnie jak światem poza murami pałacu, są w posiadaniu informacji o istnieniu skomplikowanej siatki dworskich powiązań i intryg, ta wiedza nada walce o władzę prawdziwie epicki wymiar.
Historia, oparta luźno na życiu księżniczki Pari Khan Khanoom, jest przykuwająca uwagę opowieścią o politycznych knowaniach i niezwykłej więzi pomiędzy księżniczką i eunuchem.
Anita Amirrezvani po mistrzowsku opowiada swoją historię, zapełniając ją wyrazistymi, pełnymi odwagi i pasji, postaciami, które pałają żywą rządzą władzy i zrobią wszystko, by ją zdobyć.”
Wydawnictwo: Sonia draga
Autor: Kelly Cathy
Tytuł: „Zaczęło się w Paryżu”
Oryginalny tytuł: „It Started in Paris”
Data premiery: 10 luty 2016r.
Opis: „Wszystko zaczyna się w Paryżu, kiedy młody mężczyzna oświadcza się swojej dziewczynie. To duża zmiana w życiu pary. Okazuje się jednak, że oświadczyny odmienią też życie ich krewnych w rodzinnej Irlandii.
„Zaręczyny, których skutki dosięgają wszystkich bohaterów. Ale kto jest w stanie przewidzieć, do czego może doprowadzić miłość. Kończąc lekturę powieści Cathy Kelly, zawsze mam wrażenie, że właśnie zawarłam nową przyjaźń. Kolejna ciepła i mądra powieść”.
Woman & Home
„Najnowsza powieść Cathy Kelly dowodzi, że nie straciła ona nic z daru, który uczynił ją tak popularną i uznaną pisarką. Lektura, której czytanie sprawia przyjemność od pierwszej do ostatniej strony”.
Ulster Tatler
„Pełna cudownych postaci. Przygotujcie się na nową miłość. Miłość do ciepłej opowieści spod pióra Cathy Kelly”.
Sun On Sunday Fabulous Magazine
I jak? Macie coś dla siebie? Mnie te cztery bardzo intrygują, mam nadzieję, że uda mi się wstawić wam recenzję.
Pozdrawiam,
Wasza Dominika