O mnie

Nazywam się Dominika Szałomska, ale to już wiecie po nazwie bloga i nagłówku. Mam 26 lat, mieszkam na Pomorzu. Pisanie o sobie jest jak pisanie najcięższego opowiadania w całym swoim życiu. Dlatego…. zrobię to po swojemu.

Opiszę sobie w czterech słowach: dobra, wredna, pomocna, pozytywna. Te słowa najbardziej charakteryzują to, kim jestem. Od zawsze działam emocjami, to one prowadzą mnie przez życie. Gdy komuś dzieje się krzywda, to pomagam. Gdy komuś potrzebne pomocna dłoń pytam tylko, którą woli, lewą czy prawą, bo na pewno mu ją podam. Znajomi znają mnie z tego, że jestem wredna, sarkastyczna i…. mega poukładana (gdybyście tylko widzieli, jak wszystko segreguję!).

Jednak to, co ludzie we mnie najczęściej dostrzegają, to pozytywne myślenie. Drugiej takiej optymistki nie znajdziecie. Serio, od uśmiechania się mam już kurze łapki! Uważam, że jeśli nie będziemy myśleć pozytywnie, to współczesny świat zupełnie nas pochłonie. Ciągle się słyszy, że trzeba się przyzwyczaić do szarej rzeczywistości, ale… naprawdę?!

Miałam napisać o sobie, a wyszła mi gadka o pozytywnym myśleniu. Ale to też sporo mówi o mnie. Lubię podchodzić do spraw niekonwencjonalnie, nie polegać na stereotypach. Uwielbiam planowanie swojego życia w kalendarzu i lubię żartować ze znajomymi – z wszystkiego, bez wyjątków. Nawet jeśli przedmiotem tych żartów jestem ja sama.

Ten blog nie jest tylko miejscem mojej pracy, ale miejscem pasji, którą chcę zarazić innych. Może nie jest to typowy blog książkowy, a to już na pewno nie jest typowa notka o mnie, ale nie lubię schematów. Jestem pełna sarkazmu, wredoty, ale i dobroci, pomocy i życzliwości. Gdy trzeba – nie boję się przeklinać, a już z pewnością nie boję się mówić tego, co myślę. Zawsze jestem szczera, i takie też są opinie, które znajdziecie na mojej stronie.

Dla pełnego obrazu sytuacji zostawię Wam kilka słów o mnie, od innych:

„Niezwykle sumienna i zawsze pozytywna osoba, służąca radą i pomocą. Do tego kompletny wariat, z którym można sobie chamsko pożartować” Kamil Mastalerz – www.nieortodoksyjny.blogspot.pl

„Dominika powinna częściej pisać rozdziały na wattpadzie! Zawsze zostawia w takim momencie, że mam ochotę ją zabić, a ona nic sobie z tego nie robi. A tak na serio, to uwielbiam z nią rozmawiać. Nadajemy na tych samych falach. Zawsze mi pomoże, gdy tego potrzebuje. Zawsze wiem, że mogę się do niej z czymś zwrócić. No i jest taka pozytywna. Jest jedną z nielicznych osób, przy których nie złapałam jeszcze doła <3” Martyna Piętka – www.swiat-pelen-liter.blogspot.com

„Niesamowicie ogarnięta, jeśli nie najbardziej zorganizowana osoba, jaką znam! Pozytywna książkoholiczka, którą podziwiam za szybkie tempo czytania i niesamowite recenzje 🙂 A co najważniejsze, cudownie ciepła i pozytywna osoba, która dba i troszczy się o innych :)” Natalia Pych – www.ksiazkowe.pl