Czaru czas, Nowe życie – dwie mini historie

Czaru czas
Dawno temu w mieście zwanym Miscopeles żyła spokojnie, szczęśliwa rodzina. Jednak pewnego dnia w ulewne popołudnie, ten spokój zakłóciło pukanie do drzwi. Kobieta wyglądająca na starszą, która szukała schronienia przed deszczem. Pan domu z żoną ugościli ją, lecz nikt nie wiedzieli, że tajemnicza dama skrywa tajemnicę. Była przeklęta. Jak miała pięć lat, jedna stara wiedźma rzuciła na nią urok. W swoje osiemdziesiąte urodziny trafi do domu, gdzie mieszkać będzie kochająca się rodzina. Ale jej wizyta sprawi, że całe ich życie się odmieni.
Podczas kolacje na jej twarzy zaczęły pojawiać się łzy, przemówiła najpierw w nieznanym języku, potem powtórzyła to, by mieszkańcy zrozumieli. Nie chciała tego robić, ale nie miała innego wyjścia.
– Czaru przyszedł czas, odmieni was, unieszczęśliwi was. Będziecie żyli wiecznie, ale w bólu, który twarze wasze ciała zacznie. Nie ma lekarstwa, nie ma ratunku. To wasze przeznaczenie i wasza kara. Szczęśliwi są nieliczni, a was w tym gronie już nie ma – wyszeptała w agonii.
Zadanie dostała, zadanie spełniła, jej misja się skończyła. Opadła bezwładnie, a za nią rodzina. Ona martwa, oni żywi.
Tak się zaczyna lub kończy historia szczęśliwa, a cierpienia zaczyna.
Nowe życie
Pomóż mi znaleźć siebie, podczas gdy inni ludzie będą myśleli, że nie żyję. Ty jako jedyny będziesz trwać przy mnie, kiedy przemiana nastąpi. Zmienię włosy, zmienia ubrania, założę soczewki. Wszystko zmienię, to co przypomina mi stare życie. Chce być kimś innym, kimś kogo nie będzie śledził zew przeszłości tego co się wydarzyło, co się stało nie z mojej winy. Wypadki chodzą po ludziach i to właśnie był wypadek lub zrządzenie losu, jak kto woli. Nie wiem czemu tam gdzie zawsze byłam działy się przykre rzeczy. A już na pewno nie chciałam, by tamtego dnia doszło do katastrofy, podczas której zginęło tamto dziecko.
Nie miałam życia w swoim mieście, nikt mnie tam nie chciał. Dlatego to zrobiłam, upozorowałam własną śmierć, by przeszłość nie podążyła za mną do mojego nowego domu.
A ty. Ty masz główną rolę w tym spektaklu. Zmienisz mnie, mój wygląd tak bym nie przypominała siebie już nigdy. Bym mogła wyjechać i żyć spokojnie bez tych ludzi, by mnie nie dopadli.
Dlatego pomóż mi. Znajdź we mnie, nową mnie.