#50[PREMIEROWO] Anna Todd “After. Ocal mnie”

Seria After stała się bliska memu sercu, każdy chyba wie, że absolutnie uwielbiam losy Tessy i Hardina. Dwa tomy już za nami, a trzeci doczekał się swojej premiery właśnie dziś. Szczęśliwie dla mnie, że swój egzemplarz mam już od kilku dni i ciesze się nim niezmiernie. Kiedy tylko wróciłam do domu i zobaczyłam na łóżku paczkę z taśmą Wydawnictwa Znak, byłam bliska stracenia zmysłów. Jak szalona zaczęłam powtarzać „otwórz to, otwórz to”, gdybym mogła to jestem pewna, że skakała bym z radości. A kiedy już dostałam w swoje ręce egzemplarz, czułam motylki w brzuchu. Jedyne co mnie martwiło to jej objętość i to, że jej nie podniosę. Książka ma ponad 800 stron, jest naprawdę spora, ale czyta się bardzo szybko. Tak szybko, że kiedy się skończyła, musiałam napisać recenzję.
Ciekawi?
Zapraszam poniżej.

Tessa i Hardin są razem, w końcu potrafią się jako tako porozumieć bez wywoływania awantur co parę minut. Kochają się tak mocno, jak chyba nikt nikogo nie kochał, wiedzą, że bez siebie nie mogą żyć. Wszystko się zmienia kiedy nieoczekiwanie ojciec Tessy staje na jej drodze, dziewczyna jest rozdarta, bo nie widziała tego człowieka długie lata i ma przez to urazę, ale z drugiej strony wie, że jest bezdomny, brudny i głodny, nie może go zostawić na ulicy. Hardin jest temu przeciwny i nie ukrywa tego, jednak wiedząc ile to znaczy dla ukochanej, godzi się zabrać jej ojca do ich mieszkania. Oboje są zestresowani, gdyż następnego dnia mają się dowiedzieć czy Hardin zostanie wydalony z uczelni czy nie. Sytuacji nie pomaga wyjście na jaw prawdy o tym, że Tessa ma przeprowadzić się do Seattle na praktyki. Okazuje się, że to dla ich związku poważna przeszkoda. Oboje widzą inaczej tę sytuację, każde z nich uważa, że ma racje i to prowadzi do konfliktów.
Nie wiem za bardzo co tu mówić, bo After wywołuje u mnie skrajne reakcje. Albo się śmieję podczas czytania, albo zamieniam się w zombi, które nie je, nie pije, nie odczuwa żadnych bodźców. Jednak kiedy już skończę czytać to zostaję w takim stanie zawieszenia, patrzenia się w pustą ścianę czy sufit. Nie wiem czemu tak się dzieję, ale silne emocje, które towarzyszą mi przez półtora dnia, nagle znikają i może organizm musi się przestawić? Jedno jest pewne, tak jak ciągle powtarzam, że coś jest ulubioną książką, to teraz jestem pewna, że nie czytałam nic tak dobrego i porywającego jak ta powieść. After posiada jakiś urok, który sprawia, że wariuję, dosłownie i w przenośni. Jestem pewna, że ta recenzja będzie nieskładna i nielogiczna, ale tak działa na mnie ta seria.
Podczas kiedy inne pary się rozstają, Tess i Hardin walczą ze sobą i o siebie. Nie poddają się, bo wiedzą, że ten związek może przetrwać najgorsze, muszą tylko znaleźć kompromis i więcej ze sobą rozmawiać zamiast krzyczeć. Hardin wie, że Tessa jest zmęczona ciągłą walka i krzykami, wie, że może ją stracić. Tessa wie, że Hardin jest warty tego wszystkiego, że jeśli on będzie chciał to może osiągnąć wiele. Tylko to co muszą zrobić to rozmawiać i się ze sobą komunikować, a Hardin powinien zacząć radzić sobie z swoim gniewem. Na szczęście dla nich obojga wiedzą, gdzie popełniają błędy i starają się ich nie powtarzać.
Anna Todd zaczęła pisanie serii After dla siebie, nie spodziewała się takiego rozgłosu, a tym bardziej takiej rzeszy fanów. Lekki styl, powieść pisana w prosty, nieskomplikowany sposób sprawiają, że czyta się w mig. Czytelnik przenosi się do innego świata, gdzie poznaje normalnych bohaterów z problemami, którzy są jak większość z nas. Fabuła nie jest jakaś bardzo wyszukana, to prawda, ale w tym tkwi jej piękno, gdyż ukazuje nam, że nawet kiedy popełniamy błędy, są one okropne, to jeśli bardzo żałujemy to mogą one nam zostać wybaczone. Pani Todd przyniosła na rynek literacki coś świeżego, co dotknęło wielu czytelników. Za to chyba ją kochamy, w tym ja.
„After. Ocal mnie” to chyba mój ulubiony tom. W pierwszym i drugim Tess z Hardin raczej żyli w ciągłej kłótni, ciągle coś ich poróżniało, sprawiało, że bardziej się krzywdzili. Za to trzeci tom, prawdziwa cegła wśród moich książek, jest inny pod względem ich związku. Staje się dojrzalszy, bardziej prawdziwy, oboje starają się dotrzeć, a nie rozwiązywać każdą przeszkodę kłótnia. Rozmowa zespala ich związek, zaczynają rozumieć na czym polega bycie razem.
Książka mimo ponad ośmiuset stron czyta się bardzo szybko i łatwo, nie zauważamy kiedy mijają nam kolejne kartki, dopóki nie docieramy do końca. Wtedy zakończenie wbija nas w krzesło/fotel czy cokolwiek na czym siedzimy. Jestem załamana, że muszę czekać na kolejny tom tyle czasu. Jednakże polecam Wam tę powieść z całego serca, nie znajdziecie nigdzie takich emocji, jakie właśnie są w serii After. Przeczytajcie i podzielcie się ze mną tą opinią.
Moja ocena to 10/10, bezapelacyjnie najlepsza z najlepszych serii na świecie.
Pozdrawiam,
Wasza Dominika
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Miedzy Słowami!
Stron: 864
Autor: Anna Todd
Premiera 17.06.2015r.