#5 Zapowiedzi Listopadowe!

Zaczął się listopad, co znaczy, że zima coraz bliżej. Mnie ta pora roku dołuje, nie lubię jej, nie lubię gdy jest zimno, szaro i buro. Jednak wiem, że jeśli tam się tej jesienno-zimowej chandrze, to na blogu będą pustki, nowy projekt nie wystartuje, a ja będę siedziała i patrzyła się przed siebie. Dlatego nawet wieczorem, kiedy mam ochotę zakopać się pod kocykiem z herbatką, to otworzyłam Worda, wzięłam mój notes z spisanymi zapowiedziami i zaczęłam powoli to spisywać, układać i kolejności jaka mnie zadowala.
Mam nadzieję, że czekaliście na zapowiedzi, bo na pewno jest na co czekać. Znalazłam dla siebie, aż jedenaście pozycji, które z wielką chęcią przeczytam.
Co to za książki? Zapraszam do czytania!

Autor: Elizabeth Gilbert
Tytuł: „Wielka Magia. Odważ się żyć kreatywnie”
Oryginalny tytuł: „Big Magic”
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Data premiery: 3.11.2015r
Opis: „Autorka “Jedz, módl się, kochaj” i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim, którym brakuje pewności siebie, wytrwałości czy cierpliwości, by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem, pokazuje, jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy.
Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji – “Wielka magia” otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości.
Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11,5 mln osób.”
Autor: Kelly Link, Holly Black, Gayle Forman, David Levithan, Ally Carter, Kiersten White,
Myra McEntire, Stephanie Perkins, Laini Taylor, Jenny Han, Rainbow Rowell, Matt de la Pena.
Tytuł: „Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań”
Oryginalny tytuł: „My true love gave to me. Twelve holiday stories”
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 2.11.2015r.
Opis: „W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.
Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.”
Autor: Ed Sheeran, Phillip Butah
Tytuł: „Graficzna podróż”
Oryginalny tytuł: „A Visual Journey”
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 4.11.2015r.
Opis: „Graficzna podróż to ekskluzywna, w pełni autoryzowana i stworzona we współpracy z samym Edem Sheeranem opowieść o drodze, jaką przebył muzyk stając się międzynarodową gwiazdą. Książkę wypełniają wspomnienia Eda, ilustracje stworzone przez jego przyjaciela z dzieciństwa Phillipa Butaha (artystę odpowiedzialnego za graficzną oprawę singli i płyt Eda) oraz wyjątkowe fotografie.
Na kartach Graficznej podróży Ed wspomina swoje pierwsze muzyczne doświadczenia, zdradza źródła inspiracji oraz szczegóły dotyczące swoich nagrań i koncertów – aż do wydania drugiego albumu „X”. Dzięki książce odkryjemy, co napędza Eda na ścieżce artystycznej wędrówki i jak radzi sobie z oszałamiającym sukcesem. Dowiemy się również, czego jego zdaniem potrzebuje każdy młody muzyk, by zaistnieć w branży.
Wspomnienia Eda, jedyne w swoim rodzaju portrety Phillipa Butaha i świetne zdjęcia – wszystko to sprawia, że Graficzna podróż to wyjątkowa książka poświęcona wyjątkowemu artyście.”
Autor: Zoe Sugg
Tytuł: „Girl online. W trasie
Oryginalny tytuł: „Girl online. On tour”
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 4.11.2015r.
Opis: „Powieść przenosi czytelników w świat znany z bestsellerowej książki “Girl Online”.
Gwiazdor rocka Noah wyrusza w europejskie tournee. Zamierza zabrać ze sobą Penny, która wprost nie może doczekać się, aż w końcu spędzi ze swoim niesamowitym chłopakiem więcej czasu. Jednak okazuje się, że życie w trasie nie jest spełnieniem marzeń dziewczyny. Wiecznie zajęty Noah boryka się z kłopotliwym kolegą z zespołu oraz przepełnionymi groźbami wiadomościami od zazdrosnych fanek. Penny zaczyna tęsknić z rodziną, Elliotem i swoim blogiem, Girl Online. Czy uda jej się odnaleźć w nowej sytuacji? Czy może straci wszystko w pogoni za wymarzonym latem?”

Autor: Meredith Wild
Tytuł: „Haker. Tom 1. Jesteś tylko moja”
Oryginalny tytuł: „Hardwired”
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Data premiery: 4.11.2015r.
Opis: „Główna bohaterka Erica Hathaway, mająca za sobą trudną przeszłość, postanawia zacząć życie na własny rachunek. Zaraz po skończeniu szkoły bierze udział w panelu dla inwestorów. Ci nie traktują jej zbyt poważnie. Zwłaszcza jeden, przystojny i arogancki Blake London, próbuje ją zbić z tropu.
Milioner Blake London dorobił się majątku na softwarze. Jest przyzwyczajony, że dostaje wszystko, czego o chce. Zauroczony uroda Eriki chce ja jak najszybciej zdobyć. Aby to zrobić stara się pozyskać jej zaufanie . Blake odkrywa jednak jej tajemnice z przeszłości. Gra staje się niebezpieczna.”
Autor: Michelle Falkoff
Tytuł: „Playlist for the dead. Posłuchaj a zrozumiesz”
Oryginalny tytuł: Playlist for the dead
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 4.11.2015r.
Recenzja: Tutaj
Opis: „Najpierw była impreza. Potem bójka. Następnego ranka Hayden, najlepszy przyjaciel Sama, nie żyje. Zostawił tylko playlistę z dołączonym liścikiem: “Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz”. Chcąc poznać prawdę o tym, co się wydarzyło, Sam musi polegać na piosenkach z listy i własnych wspomnieniach. Z każdym kolejnym utworem jednak uświadamia sobie, że jego pamięć nie jest tak wiarygodna, jak sądził. I że uda mu się poskłada historię swojego przyjaciela z rozrzuconych kawałków tylko wtedy, gdy wyjmie z uszu słuchawki i otworzy oczy na ludzi dookoła. I że to może zmienić jego własną historię.”
Autor: Anna Starmach
Tytuł: „Pyszne na słodko”
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data premiery: 4.11.2015rr
Opis: „Sprawdzone przepisy na najlepsze słodkości od Ani Starmach zebrane w jednym tomie.
Aż 88 pysznych i prostych przepisów na desery, których przyrządzenie zajmie tylko chwilę.
Koniec z zakalcami czy popękaną bezą – Ania Starmach dzieli się swoimi kuchennymi sekretami, które sprawią, że każdy przepis się uda.
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich łasuchów!”
Autor: C.J. Roberts
Tytuł: „Zapach ciemności”
Oryginalny tytuł: „Seduced In The Dark”
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 4.11.2015r.
Opis: „Jeżeli „Dotyk ciemności” Cię zaskoczył, to po lekturze „Zapachu ciemności” będziesz porażona. Jeszcze nigdy miłość i przemoc nie były tak blisko…
Oswobodzony z seksualnej niewoli przez pakistańskiego oficera, Caleb jest obciążony długiem, który można odkupić wyłącznie krwią.
Droga będzie długa i pełna niepewności, lecz los Caleba i Livvie wkrótce się przesądzi.
Czy Caleb wyrzeknie się ukochanej na rzecz zemsty? Jaka jest cena rozgrzeszenia?
Obawiacie się nadmiaru scen erotycznych i „rozpadania na tysiąc kawałków”? Takich fragmentów jest stosunkowo niewiele. Nie są to przypadkowe opisy, owszem mocne i dosadne, ale przede wszystkim zasadne. Jest ból, przemoc i poniżenie, wszystko to łamane przez przyjemność. Nad lekturą unosi się ponura mgła, sugestywne opisy tworzą ciemność… Tę widzianą oczami Caleba i tę z perspektywy Livvie.”
Autor: Christina Lauren
Tytuł: „Piękny gracz”
Oryginalny tytuł: „Beautiful Player”
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 16.11.2015r.
Opis: „Po kazaniu nadopiekuńczego brata na temat zaniedbywania życia towarzyskiego i pracoholizmu dwudziestoczteroletnia Hanna Bergstrom postanawia odrobić zadanie domowe: wyjść do ludzi, nawiązywać znajomości i chodzić na randki. A któż lepiej pomoże jej przedzierzgnąć się w zmysłową syrenę, niż niezwykle przystojny przyjaciel brata, Will Sumner, biznesmen inwestujący na giełdzie i niepoprawny playboy?
Will żyje z ryzyka, lecz co do Hanny ma wątpliwości… dopóki pewnej szalonej nocy jego niewinna uczennica nie wciągnie go do łóżka i nie udzieli lekcji o byciu z kobietą. Tej lekcji nie da się zapomnieć. Hanna odkrywa moc własnej seksualności, a Will musi udowodnić, że jest jedynym mężczyzną, o jakim ona marzy.”
Autor: Marie Rutkowski
Tytuł: „Niezwyciężona. Tom 1. Pojedynek”
Oryginalny tytuł: „The Winner’s Curse”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 18.11.2015r.
Opis: „Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz…
Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem.
“Pojedynek” to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?
Jak Wam się podobają zapowiedzi? U mnie pozycje skupiają się na czwartym listopada, może to będzie mój szczęśliwy dzień?
Widzicie coś dla siebie?
Pozdrawiam,
Wasza Dominika