#29 Recenzja książki “Bezmyślna” S.C. Stephens/ Review book “Thoughtless” S.C. Stephens

Recenzja tej książki zapewne pojawi się długo po tym jak ją napisałam. Ale nauczyłam się, że lepiej pisać od razu po przeczytaniu książki, niż czekać z tym, aż zapomni się o tym to było.
Przejdźmy jednak do rzeczy. Na tę pozycję trafiłam całkowicie przypadkiem. Miałam ochotę na dobrą książkę, która mnie zadowoli i dzięki której będę mogła oderwać się od rzeczywistości. Pogodna okładka i ciekawy opis, skusiły mnie i sprawiły, że wygodnie się rozsiadłam i pozwoliłam wyobraźni ruszyć do pracy.
Książka wciągnęła mnie, ale czy na długo?
Sprawdźcie!
Kiera jest szczęśliwa, ma idealnego chłopaka, który ją kocha, a ona nie widzi poza nim świata. Są razem już dwa lata i planują wspólną przyszłość. Teraz mieli podjąć kolejny krok, przeprowadzili się z Athens w Ohaio, zamieszkując razem w Seattle, gdzie Denny miał zacząć prace, a Kiera ostatni rok studiów. Przez brak większych funduszy, musieli wynająć pokój u znajomego Dana, Kellana. Wszystko układa się wspaniale, miłość kwitnie, praca jest dobra, nie ma powodów do narzekania. Jednak do czasu, kiedy Dan dostaje projekt, który wymagania wyjazdu na kilka miesięcy do Tucson. Kiera jest przerażona, zrozpaczona i bardzo samotna, od momentu kiedy jej ukochany wyjechał. Jedyną iskierką, która sprawia, że potrafi się uśmiechać to Kellan i miła atmosfera w barze, gdzie pracuje, a także gdzie gra zespół Kellana. Zaczyna się wyciąganie z domu, wspólne wypady, nawet wolny czas w mieszkaniu spędzają na rozmowach lub wspólnym oglądaniu telewizji.
Oboje nie zdają sobie sprawy z uczucia, które między nimi się rodzi, nie widzą nic złego w tym, że się przyjaźnią. Kiedy wszystko wymyka się spod kontroli, jest już za późno na odwrót, nie wiedza co zrobić. Kiera jest w rozterce, nie wie, którego wybrać. Kellana czy Danego, obu ich kocha, ale wiele wydarzeń wpływa na jej decyzje. Jest zagubiona i przestraszona, że może stracić któregoś z nich. Tworzy się trójkąt, z którego ktoś może wyjść ze złamanym sercem, a nawet może to spotkać cała trójkę.
„Bezmyślna” to powieść pokazująca jak ważna jest odwaga i co dzięki niej potrafimy zrobić. Czytając, rozpieszczany naszą wyobraźnię, która syci się każdą sceną i każdym wątkiem. Jesteśmy raz szczęśliwi, raz mocno roześmiani, by zaraz w naszych oczach pojawiły się łzy. Czytałam tę książkę z drżeniem serca i nie mogłam się doczekać by dowiedzieć się co dalej się wydarzy. Jedyne co mnie nie przypadło do gustu, to wrażenie, że „Bezmyślna” była pisana falami. Bo wydarzeń jest naprawdę dużo i nieraz miałam wrażenie, że wymyślane były na siłę, jakby autorka chciała koniecznie napisać bardzo dużo stron, albo nie potrafiła żadnego pomysłu odrzucić. To tylko ten jeden fakt mnie zniechęcił, ale jestem bardzo zadowolona.
Polecam tę książkę wszystkim, którzy mają ochotę na romans z pazurem. Bo to taka właśnie powieść, bez dwóch zdań.
Moja ocena to 9/10
Pozdrawiam,
Wasza Dominika

Thoughtless

I guess the review of this book will be posted long time after I wrote it. However, I’ve learnt it’s better to write right after reading the book instad of waiting until you forget what it was about.
Let’s get to the point. I found the book accidentaly. I was eager to read a good book, one that can satisfy and detach me from reality.
A nice cover and an interesting description tempted me and made me sit confortably and let my imagination work.
The book got me interested, but for how long?
Check it out!
Kiera is happy – she has a perfect boyfriend who loves her, and she can’t live without him. They’ve been together for two years now and they’re planning their future with each other. They’re about to make another step as they’ve moved from Athens in Ohaio to Seattle, where Denny was supposed to find a job, and Kiera was meant to start her last year of college. Because of the lack of money they had to rent a room at Denny’s friend – Kellan. Everything’s going great, the job’s fine, no reason to grumble. Well, until Dan got a project because of which he has to go to Tucson for a few months. Kiera is terrified, devastated and really lonely since the day her beloved one’s left. The only sparkle to make her smile is Kellan and a nice atmosphere in the bar where she works, and where Kellan’s band play. They start going out together, talking for hours or watching a film together in the apartment.
Both of them still don’t realize the feeling that’s growing between them; they see no harm in being friends. When everything goes out of control it’s too late to stop it. Kiera is torn between: she doesn’t know who should she choose. Kellan or Dan? She loves both of them but plenty of events influent her decision. She’s lost and scared of loosing one of them. It’s a threesome from which someone, if not everyone, can get out with a broken heart.
„Thoughtless” is a novel showing the importance of courage, the things it makes us capable of. Reading we spoil our imagination which swallows every scene and thread. Once we’re happy it doesn’t take much to make our eyes wet. I’ve read the book with a shaking heart and I couldn’t wait to see what happens next. The only thing I didn’t like was the fact that „Thoughtless” is written by waves. There are plenty of events and not just once I had the feeling like some of them were forced, like the authoress really wanted to write a lot of pages of she just couldn’t reject any idea. That’s the only flaw but I’m still glad I read it.
I recommend the book to everyone who feel like reading a spicy romance. That’s what the novel is, nothing to add.
My rate is 9/10.
Greetings,
Your Dominika