#23 Recenzja książki “O krok za daleko” Abbi Glines/ Review book “Fallen to far” Abbi Glines

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak zabrać się za tę recenzje. Książka wywołała we mnie mieszane uczucia, które sprawiły, że zanim zabrałam się za pisanie tego, przeczytałam drugą część. Ale dziś mówimy o pierwszej. Co tu dużo mówić, w niedziele, kiedy miałam odpoczynek od całej tej pisarskiej pracy, sprawdzania i wymyślania „kto z kim i jak”, postanowiłam, że przeczytam jakąś dobrą książkę o miłości. Znalazłam takim sposobem „O krok za daleko”.
Czy mi się spodobało?
Zobaczcie poniżej.

Blair, główna bohaterka jest dziewiętnastoletnią dziewczyną, która ostatnie pięć lat spędziła w bólu. Najpierw w wypadku zginęła jej siostra bliźniaczka, a ojciec, który prowadził, odchodzi o Blair i jej matki niedługo po tym wydarzeniu. Lecz to nie koniec nieszczęść jakie spadły na tę młodą dziewczynę. Trzy lata temu u matki Blair wykryto nowotwór, który wyniszczał organizm kobiety. Dziewiętnastolatka musiała opiekować się chorą matką, nikt jej nie pomagał, były zdane tylko na siebie. Aż pewnego dnia Blair została sama, bez matki, bez funduszy i bez domu, gdyż musiała go sprzedać by zapłacić za leczenie mamy. Nie wiedziała co robić, jedyny pomysł jaki wydawał jej się możliwy to zadzwonić do ojca, który nawet nie pojawił się na pogrzebie. Nie chciała tego robić, ale tylko to jej zostało. Kiedy jednak zadzwoniła do niego umówiła się z nim, że przyjedzie do niego i będzie mogła pomieszkać tak długo aż znajdzie pracę, a także uzbiera pieniądze na wynajem mieszkania dla siebie, wsiadła do swojej starej półciężarówki.
Lecz nie wszystko poszło jak jakby tego chciała…
Przejeżdża samochodem osiem godzin, zostaje jej tylko dwadzieścia dolarów, pusty bak w samochodzie i broń pod siedzeniem. Cała ta wyprawa okazuje się na nic, bo ojciec z nową żona wyleciał do Paryża poprzedniego dnia. Na miejscu został tylko syn (Rush) owej żony, który nie jest zbyt zachwycony widokiem Blair, jednak po chwili decyduje, że może zostać u niego w domu przez tydzień, aż coś znajdzie dla siebie. Dziewiętnastolatka dostaje pokój pod schodami, gdzie przeważnie nocuje gosposia, jest daleko od reszty domu. Rush i Blair mają nadzieję na siebie nie wpadać, gdyż nie bardzo przypadli sobie do gustu.
W tym momencie zaczyna się cała akcja książki, która niekiedy doprowadza do śmiechu, a nieraz budzi niesmak. Czemu? Otóż Blair to porządna dziewczyna, która nigdy nie poszła na całość z chłopakiem, jedynie jakieś niewinne pocałunki i to wszystko. Za to Rush to całkowite jej przeciwieństwo, odważnie można powiedzieć, że chłopak posuwa wszystko co ładne i zgrabne. Nie jest do dobry kandydat na pierwszego chłopaka, ale oboje nie mogą powstrzymać przyciągania do siebie. Między nimi panuję takie napięcie, że naprawdę można się spodziewać wszystkiego. Bronią się, ale nie dość silnie, bo w końcu lądują na tylnym siedzeniu samochodu Rusha i cóż… jest gorąco, naprawdę gorąco, ale nie dochodzi między nimi do seksu. Jednak przy najbliższej okazji, już dwa dni później, oboje puszczają swoje hamulce i idą na całość. To dopiero początek ich bujnego życia erotycznego.
Ta książka jest niby dobra, wszystko jest w niej poukładane, ale (zawsze mam jakieś ale) niekiedy sobie myślałam „Naprawdę dziewczyno? Chcesz się w to mieszać?” Z jednej strony nie rozumiałam Blair. Widziała jak np. Rush posuwa inną, zamiast odejść i udawać, że nic się nie stało, ona stała, patrzyła oraz odczuwała rosnące podniecenie na widok nagich pośladków chłopaka. W takim momencie miałam ochotę zawołać „ Przestać się gapić” lub nią potrząsnąć.
Opowiadając te wszystkie rzeczy nie mogę zapomnieć, by powiedzieć Wam, że zakończenie mnie zaskoczyło. Oczywiście wiedząc, że są trzy części serii o Blair i Rushu, mogłam zacząć knuć w głowie plan, ale takiego jaki wymyśliła Autorka to się nie spodziewałam. Jestem pozytywnie zaskoczona i moje książkowe ego jest mile połechtane taką fabuła, bo zawiera to co lubię. Miłość, intrygę, łzy, ból, śmiech, oraz sceny erotyczne.
W tej chwili zabieram się za pisanie recenzji drugiej część, a Was pozostawiam z niewiedzą co dalej z losami tej pary. Sięgnijcie po książki, które polecam Wam bardzo, naprawdę bardzo.
Moja ocena to 8/10, napiszcie jak Wy oceniacie tę książkę.
Pozdrawiam
Wasza Dominika

Fallen too far

Honestly, I got no idea how to start this review. The book caused me plenty of mixed feelings which made me read the next part right away, even before writing this note. But let’s talk about the first one. What to say, on Sunday I had a day free from writing, checking, figuring out „who with whom and how” so I decided to read some good book about love. I’ve found „Fallen too far”.
Did I like it?
See below.
Blair, the main character is a 19-year-old girl who spent last five years in pain. At first she’s lost her twin-sister in a car accident and her father who was driving the car left her and her mother soon after that. And that’s just the beginning of the misfortune. Three years ago her mother was diagnosed with cancer that destroyed her system. The 19-year-old had to take care of her ill mother with no help, it was just the two of them. And then someday Blair was left all alone, without her mother, money and a house which she had to sell to pay for her mother’s treatment. She didn’t know what to do, the only idea she could think of was to call his father who wasn’t even at the funeral. She didn’t want to do it but he was all she had. When she called him they agreed she will live with him until she finds a job and collects enough money to rent a flat so she hit the road.
Not everything went as she wanted…
She’s been driving the car for eight hours, she only had 20 bucks, an empty tunk and a gun under her seat. All’s for nothing as her father had left to Paris with his new wife the previous day. When she finally gets there, there’s only the son (Rush) of the new wife who is not pleased seeing Blair, although he decides she can stay for a week. The 19-year-old gets a room under the stars where the housekeeper usually sleeps, she’s far from the rest of the house. Rush and Blair hope not to see each other too much as they didn’t really become friends.
This is where the action starts, the action that sometimes makes you laugh but can also cause distaste. Why? Well, Blair is a decent girl who’s never gone all the way with a boy, just some innocent kisses and that’s it. Rush on the other hand is her complete contrast, you could boldly say he’s fucking everything that’s nice and neat. 
He’s not really a first boyfriend material, but both of them can’t help the chemistry between them. It’s so strong you could expect anything. They’re fighting it but not strong enough since finally they end up at the backseat of Rush’s car and, well…it’s really, really hot but they don’t have sex. Although, only two days later they let it go and go all the way. That’s just the beginning of their lush sex life.
The book is kind of good, it’s all neat but (there’s always a but) sometimes I thought „Really girl? You want to get involved in this?” I didn’t understand Blair. He saw Rush fucking another girl and instead of going away and pretending nothing happened she was just standing there, feeling the raising excitement at the sight of her boyfriend’s hunkers. I just wanted to yell „Stop staring” or to shake her.
I’ve almost forgot to tell you how much the ending surprised me. Of couring knowing the fact the series has three parts of Blair and Rush I had some ideas but I would never expect an ending like this. I’m positively surprised and my bookish ego is flattered with a plot like this because it contains everything I like. Love, intrigue, tears, pain, laughter and erotic scenes. 
I’m writing the review of the next part right away and I greet you with the unawarness of the things that are going to happen with those two. Read the books I recommend you very, very much.
My rate is 8/10, let me know how you rate this book.
Greetings,
Your Dominika