#2 Lipcowe Zapowiedzi

Kiedy zabrałam się za pierwsze zapowiedzi, nie wiedziałam czego się spodziewać. Robota, przyznaję, była mozolna, siedziałam nad nimi kilka godzin, plułam sobie w brodę, że zdecydowałam się na coś takiego. Jednak, efekt przeszedł moje oczekiwania, cieszyłam się, że praca jaką w to włożyłam nie poszła na marne, a ja mogłam się cieszyć nowym doświadczeniem. I mimo ze zapierałam się miesiąc temu, że nie zrobię więcej zapowiedzi, bo to straszna praca, to teraz zabieram się za kolejne i mam nadzieję, że Wam się spodobają.
Zapraszam!

Autor: C.J.Roberts
Tytuł: Dotyk Ciemności
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 1 lipiec 2015r.
Opis: „To nie jest kolejna książka o perwersjach, które chcielibyście powtórzyć w zaciszu własnej sypialni. To książka o tym, czego na pewno nie chcielibyście doświadczyć. Bezwzględnie penetruje najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki i stawia pytania o granicę między nienawiścią a oddaniem, między oprawcą a ofiarą.
Caleb, człowiek o tragicznej przeszłości, która pozbawiła go ludzkich odruchów, uprowadza osiemnastoletnią Livvie i szkoli ją na seksualną niewolnicę. Ma stać się narzędziem zemsty, która pozwoli Calebowi rozliczyć się z przeszłością. Mężczyzna rozpoczyna tresurę Livvie, a ona, wciągnięta w niebezpieczną grę, całkowicie podporządkowuje się swojemu oprawcy. Caleb nie przewidział jednak, że między nim a dziewczyną pojawi się uczucie. Czy jednak relacja zrodzona z przemocy ma szansę przetrwać?
Silna dawka emocji i szokujące sceny zabiorą Cię w świat mrocznej erotyki. Gęsta atmosfera powieści odurza i na długo pozostaje w pamięci.
Ostrzegamy: lektura niewskazana dla osób o słabych nerwach.”
Trochę się boję tej powieść, ale mam przeczucie, że okaże się dobra.
Autor: Abbi Glines
Tytuł: Grając w Miłość
Wydawnictwo: Pascal
Data premiery: 1 lipiec 2015r
Opis: „Kolejna powieść bestsellerowej autorki Abbi Glines!
Grant postanawia zakończyć romans z Nan. Wtedy na jego drodze pojawia się Harlow, dla której traci głowę. Jednak pewna tragedia zmienia mężczyznę, który wpada w wir imprez i alkoholu, zapominając o swojej miłości. Czy opamięta się na czas i nie będzie zbyt późno by ratować gasnące uczucie?”
Książki Abbi Glines trafiły do mojego serca przy serii Blair i Rusha już wtedy pragnęłam ich wszystkich. Dlatego jestem pewna, że i tą przeczytam.
Autor: Marcus Sedgwick
Tytuł: Niezauważalna
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 1 lipiec 2015r.
Opis: „Niewidoma nastolatka próbuje odnaleźć tatę, który zaginął, a jego notes wpadł w niepowołane ręce.
Czy życiem naprawdę rządzą tajemnicze zbiegi okoliczności? Na to pytanie odpowiedzi szuka 16-letnia Laureth, która udaje się w podróż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć ojca. Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleństwa – tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354? Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący.”
Na tę książkę natknęłam się przy robieniu czerwcowych zapowiedzi, już wtedy wiedziałam, że będę jej pragnęła całą sobą i że jest do jeden z MUST HAVE.
Autor: Jennifer L. Armentrout
Tytuł: “Origin”
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 1 lipiec 2015r.
Opis: „Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością.
Katy musi tylko przeżyć.
Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie?
Razem stawią czoła wszystkiemu.
Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie się opowiedzą?”
Poprzednie tomy zaciekawiły mnie i zyskały pozytywne oceny. Mam nadzieję, że ten tom będzie równie zaskakujący.
Autor: Gayle Forman
Tytuł: „Ten jeden dzień”
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 1 lipiec 2015r.
Opis: „Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Willem rożni się Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza… Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i romansu, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre… „
Nie wiem jak Wy, ale ja już czuję tę gamę emocji, która będzie mi towarzyszyć podczas czytania.
Autor: Sofia Caspari
Tytuł: „W krainie kolibrów”
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: Tu mam problem bo widziałam 2 daty. Jedna z 29 czerwca, a druga z 1 lipca.
Opis: „ Żywiołowo opowiedziana saga rozgrywająca się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy.
Dwie kobiety
Argentyna pulsująca życiem
Wielkie nadzieje.
Latem 1863 roku Anna i Viktoria zaprzyjaźniają się na statku do Buenos Aires – ówczesnej ziemi obiecanej dla tysięcy Europejczyków. Młode kobiety dzieli prawie wszystko. Zakochana Viktoria płynie do swego męża Humberto, syna bogatego plantatora. Nie martwi się o swój los, rozkoszuje się luksusową podróżą, śmieje się głośno i odważnie patrzy życiu w oczy. Anna jest służącą – ma dołączyć do bliskich, którzy już od roku mieszkają w Argentynie. Jej serce wypełnia obawa przed nieznanym.
W odległym kraju, z którym obie kobiety wiążą wielkie nadzieje, ich drogi z początku się rozchodzą. Przyszłość Viktorii będzie pełna zaskoczeń, Annę zaś czekają złe wieści…
“W krainie kolibrów” to pierwszy tom żywiołowo opowiedzianej sagi rozgrywającej się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy. Sofia Caspari zabierze Cię w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych.”
Ta powieść widziałam już dawno i od dawna miałam na nią ochotę, na pewno kupię i przeczytam. Zdecydowane MUST HAVE.
Autor: Agnieszka Walczak-Chojecka
Tytuł: „Włoska Symfonia”
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 1 lipiec 2015r.
Opis: „Marianna Wisłocka, nieśmiała flecistka, ma talent, urodę i wielkie marzenie. Chce skomponować niezwykłą symfonię. Od swojej akademickiej nauczycielki dziewczyna otrzymuje propozycję występów w słonecznej Italii z orkiestrą słynnego Antonio Balamonte.
Nie wie, że promotorka wiąże z nią pewne plany.
Ekscentryczny i charyzmatyczny Antonio od pierwszych chwil fascynuje Mariannę, która godzi się na pięć kroków wtajemniczenia. Pod batutą Maestra, wśród wspaniałych krajobrazów włoskiego wybrzeża Amalfi zmysły Marianny budzą się do życia. Dziewczyna odkrywa świat namiętności, o jakim nigdy nawet nie śniła.
Jednak jak długo można żyć pełną piersią, nie ponosząc konsekwencji? Każda gra musi kiedyś się skończyć. Zwycięzca jest tylko jeden.
Chyba, że prawdziwą symfonię odegra miłość.”
Boję się trochę, czy to nie będzie przypominać harlequina, ale wiele słyszałam o tej autorce i postanowiłam tą książka dać jej szanse.
Autor: Rainbow Rowell
Tytuł: „Fangirl”
Wydawnictwo: Otwarte (Moondrive)
Data premiery: 27 lipiec 2015r.
Opis: „ Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.
Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne.
Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Levi’ego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).
„Fangirl” to opowieść o przyjaźni wbrew różnicom i o trudnej sztuce dojrzewania. To historia o ludziach, którzy kochają książki tak bardzo, że stają się one ich całym światem.
Rainbow Rowell podbiła moje serce Eleonorą i Parkiem, oczywistością dla mnie jest sięgnięcie po jej kolejną powieść. Kolejne MUST HAVE lipca.
Autor: Antoine de Saint-Exupery
Tytuł: „Mały książę”
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Data premiery: 27 lipiec 2015r.
Opis: Kto z nas nie zna Małego Księcia, jego wymagającej róży i planety o trzech wulkanach? Jeśli na rysunku w tej skrzynce widzisz baranka, to znaczy, że możesz zostać jego przyjacielem.
Narysujesz mu baranka?
Ponadczasowa opowieść z nowymi pięknymi ilustracjami.”
Chyba każdy zna i czytał Małego Księcia, tym razem nowe ilustrację. O tę książkę postaram się chociażby dla mojej siostrzenicy.
Autor: Kendall Ryan
Tytuł: „Jesteś zagadką”
Wydawnictwo: Pascal
Data premiery: 29 lipiec 2015r.
Opis: „Współczesna powieść erotyczna z dreszczykiem! Życie Ashlyn Drake, studentki psychologii zmienia się gdy poznaje mężczyznę chorego na amnezję. Dziewczyna postanawia mu pomóc, odkrywając kawałek po kawałku tajemnicę jego przeszłości. Nie wie jednak czy pozna oddanego kochanka czy kłamcę z mroczną przeszłością.”
Znalazłam zapowiedź tej książki całkiem przypadkiem, opis za dużo nie zdradza ale i tak na nią się skuszę.
Autor: Kathryn Taylor
Tytuł: „Powrót do Daringhim Hall”
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 29 lipiec 2015r.
Opis: „”Daringham Hall” to pełna subtelnej erotyki romantyczna trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość.
Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo.
Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi.
Między nimi wybucha namiętność bez granic. Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty”„
Coraz więcej pojawia się książek tego typu. Co jedna to przyznaję, że lepsza. Jednak do tej mnie ciągnie okrutnie. MUST HAVE!
Jak oceniacie lipiec? Ciekawie? Widzicie coś dla siebie?
Pozdrawiam,
Wasza Dominika