#1 Zapowiedzi 06.2015

Maj nie obfitował jakoś specjalnie w recenzje na blogu, nie mogłam się zebrać w sobie i wszystko czekało. Do teraz, kiedy uświadomiłam sobie, że czerwiec przecież będzie obfitował w masę książek, które bym chciała przeczytać. Dlatego postanowiłam zrobić dla Was zapowiedzi, byście mogli się zapoznać się z tym co zobaczycie w danym miesiącu na blogu. Mnie osobiście czerwiec kusi i woła o nowe książki.

Jakie?
Zobaczcie poniżej co najbardziej bym chciała przeczytać.
Autor:Lauren Oliver
Tytuł:7 razy dziś
Wydawnictwo:Otwarte
Data premiery: 03.06.2015r.
Opis:„Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…
Wychodzę z imprezy. Oślepiają mnie światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Czuję niewyobrażalny ból. Spadam w niekończącą się pustkę.
Umarłam?
A jednak budzę się w swoim łóżku. Tylko że znów jest piątek 12 lutego, a ja od nowa przeżywam ten sam dzień. Czy naprawdę zasłużyłam na tak surową karę? Chcę tylko odzyskać moje idealne życie. Bo przecież było idealne, prawda?”
Widziałam zapowiedź tej książki już bardzo dawno temu, od razu wiedziałam, że będzie tą, którą muszę przeczytać. Nic się nie zmieniło. Must Have.
Autor:Samantha Young
Tytuł:„Cofnąć czas”
Wydawnictwo:Burda Publishing Polska
Data premiery: 03.06.2015r.
Opis:„Shannon MacLeod zawsze przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Brnęła od jednego toksycznego związku do drugiego, aż przyszło otrzeźwienie – w niebezpiecznych, niosących poważne konsekwencje okolicznościach. Kiedy jej marzenia legły w gruzach, przysięgła sobie trzymać się z daleka od mężczyzn, a zwłaszcza od playboyów.
Cole Walker uosabia to wszystko, od czego Shannon ucieka – niezwykle przystojny, o wspaniałym ciele ozdobionym tatuażami, czarujący i pewny siebie. Ale pod powierzchownością playboya kryje się mężczyzna o szlachetnym charakterze, szukający tej jedynej kobiety. Stara się, by Shannon odzyskała wiarę w szczerą miłość i prawdziwą namiętność. Ale wydarzenia z przeszłości nadal prześladują Shannon. Swoim postępowaniem wystawia ona ich związek na próbę i niszczy – być może bezpowrotnie – więź opartą na zaufaniu, które Cole z takim trudem budował.”
Książka mnie bardzo zaciekawiła swoim opisem jak i okładką. Stwierdzam, że jest to jeden z rzeczy Must Have.
Autor:Heather Gudenkaufen
Tytuł:„Małe cuda”
Wydawnictwo:Filia
Data premiery: 03.06.2015r.
Opis:Ellen Morre jest pracownikiem społecznym. Widziała już straszne rzeczy. Najgorsze krzywdy jakie jeden człowiek może uczynić drugiemu człowiekowi. Na co dzień Ellen jest obrońcą nękanych i krzywdzonych dzieci. W życiu prywatnym to szczęśliwa i spełniona żona i matka trójki dzieci. Ale pewnego słonecznego dnia moment nieuwagi sprawia, że kobieta prawie traci kogoś, kogo najmocniej kocha. Drobny błąd niesie za sobą konsekwencje, których Ellen nie spodziewałaby się nawet w najgorszych koszmarach. Kobieta wpada w pułapkę systemu, któremu służy od lat.
Dziesięcioletnia Jenny Briard po tym jak odeszła jej matka, mieszka z ojcem, który nie radzi sobie z codziennością. Nieustannie zmieniają miejsce zamieszkania. Pewnego dnia na skutek zbiegu okoliczności dziewczynka, z kilkoma dolarami w kieszeni, gubi się i musi sobie radzić sama.
Drogi Ellen i Jenny przecinają się. Żadna z nich nie spodziewa się jak bardzo mogą sobie nawzajem pomóc.
Niezwykła opowieść o macierzyństwie, odpowiedzialności i sprawiedliwości. O tym, jak łatwo z własnej winy możemy utracić kogoś, kogo kochamy najmocniej. I o tym, jak przypadkowa więź z drugim człowiekiem, mały cud, może dać nam nadzieję i siłę do walki o odzyskanie ukochanej osoby.
Czasem człowiek, by dostrzec czyjeś nieszczęście i spojrzeć trochę dalej niż własny świat, musi przeczytać taką książkę, ja zamierzam.
Autor:Ewa Seno
Tytuł: Antilia. Tom 3. Ścieżka ocalenia
Wydawnictwo:Feeria Young
Data premiery: 03.06.2015r.
Opis:„Nina jeszcze całkiem niedawno była zwykłą nastolatką. Chodziła do szkoły i na imprezy, a dorosłość postrzegała jako możliwość wyzwolenia się spod kontroli ojca. Wszystko jednak zmieniło się, gdy jako księżniczka Antilia musiała w ekspresowym tempie dojrzeć i poznać tajniki kompletnie obcego dla niej świata, by stawić czoła złu, zagrażającemu planecie, z której pochodzi – Mandorze, i całemu Wszechświatowi.
Droga ku dorosłości nie jest jednak usłana różami. Nieprzemyślane decyzje, impulsywność i nadmierna podatność na urok pewnego vipera doprowadziły ją do sytuacji, z której właściwie nie ma wyjścia…
Czy Nina urodzi dziecko, którego przeznaczeniem jest zniszczenie znanego jej świata? Jak walczyć ze złem, którego źródłem jest najbliższa jej istota? Czy mimo wszystko Nina – Antilia zachowa miłość Nicka? Jak, po tylu wzlotach i upadkach, przegranych i wygranych bitwach, zakończy się jej misja?”
Poprzednie dwie części były czymś nowym na polskim rynku, jednak po drugim tomie mam mieszane uczucia. Ale trzeci tom, ostatni, może okazać się zaskakujący i genialny, dlatego po niego sięgnę.
Autor:Rachel Van Dyken
Tytuł:Toxic
Wydawnictwo:Feeria Young
Data premiery: 03.06.2015r.
Opis:„Każdy kryje jakąś tajemnicę … Gabe Hyde żyje na kredyt. Od czterech lat ukrywa swoją prawdziwą tożsamość przed światem, który niegdyś obsesyjnie go uwielbiał. Jeden niewłaściwy krok doprowadził go na skraj szaleństwa. krok, który na zawsze zmienił ścieżkę jego życia. Udawanie nie prowadzi do niczego dobrego, zwłaszcza, gdy grasz kogoś innego przed tymi, którym najbardziej na tobie zależy. Ale gdyby ktoś kiedyś odkrył prawdę, to nie jego życie stanęłoby pod znakiem zapytania – ale jej.
Saylor nie nienawidzi mężczyzn. Tylko Gabe’a. Ten lekkomyślny, beztroski, w czepku urodzony gość to prawdziwa sól w jej oku. Który sprawia tylko, że wszystko coraz bardziej się gmatwa. Niestety, jest takie miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione. Dom opieki. Gdyby tylko tak się nawzajem nie pociągali… Im bliżej są ze sobą, tym więcej pytań powstaje w Saylor. Bo Gabe coś ukrywa.
Co się stanie, gdy te dwa światy na siebie wpadną? Dwa światy, które nigdy nie powinny się spotkać? Czy on zniszczy wszystkich, których kocha? Czy w końcu uzyska odkupienie, o którym marzy od czterech lat?
Każdy kryje jakąś tajemnicę… a ty?”
„Zatraceni” to cudowna seria o dorastaniu, o kłopotach jakie mogą nas spotkać i o miłości. „Utrata” była słodka (Recenzja tutaj), ale Toxic dopiero sprawia, że drżymy z niecierpliwości (Recenzja Tutaj).
Autor:David Levithan
Tytuł:Każdego dnia
Wydawnictwo:Dolnośląskie
Data premiery: 04.06.2015r.
Opis:„Każdego dnia w innym ciele i w innym życiu. Każdego dnia zakochany w tej samej dziewczynie.
Szesnastoletni A budzi się codziennie w innym ciele i w innym miejscu.
Pogodził się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać. Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu.
Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie reguły, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być – każdego dnia, bez wyjątku.”
Książka wygląda może i niepozornie, ale jestem pewna, że tkwi w niej ogromny potencjał. Chce ją przeczytać i dowiedzieć się co z A.
Autor:Jessica Sorensen
Tytuł:Przypadki Callie i Kaydena
Wydawnictwo:Zysk i S-ka
Data premiery: 15.06.2015r.
Opis:„Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.
Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawiła się ona
Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą…
Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia.”
Absolutne Must Have, nie wyobrażam sobie czerwca bez tej książki u mnie w ręku.
Autor: Anna Todd
Tytuł:After. Tom 3. Ocal mnie.
Wydawnictwo:Między Słowami
Data premiery: 17.06.2015r.
Opis: „Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania. I to właśnie teraz, gdy jej najbliżsi przyjaciele okazali się największymi wrogami. Jedyną osobą, na której może polegać, jest Zed
Czy Hardin zaakceptuje decyzję Tessy o wyjeździe?
Czy Tessa zerwie znajomość z Zedem? A może zbliży się do niego jeszcze bardziej?”
Tutaj w ogóle nie muszę się wypowiadać, bo After to książka, która jest u mnie na szczycie, pobiła wszystkie inne. Muszę ją mieć! Recenzja tom 1, Recenzja tom 2.
Autor:Rebecca Donovan
Tytuł: „Co, jeśli…”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 17.06.2015r.
Opis:„Powieść autorki bestsellerowej serii „Oddechy”, równie pełna emocji i zapierającej dech akcji!
Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy? Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał. Tylko że to nie jest Nicole.
Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.
Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało…”
W tej chwili już mogę Wam powiedzieć, że to piękna i cudowna książka. Recenzja już niedługo!
Autor: Carina Bartsch
Tytuł:Lato koloru wiśni
Wydawnictwo:Media Rodzina
Data premiery: 17.06.2015r.
Opis:„Lekkie love story utrzymane w konwencji romansu akademickiego. Emely, obdarzona odrobinę sarkastycznym poczuciem humoru studentka literaturoznawstwa, szczerze cieszy się z przeprowadzki jej najlepszej przyjaciółki do Berlina. Nie wie jeszcze, że szalona Alex zamierza zamieszkać w mieszkaniu swojego brata, przystojnego, szmaragdowookiego bruneta, z którym Emely łączą niemile wspomnienia. Na szczęście wkrótce dziewczyna otrzyma romantyczny mail od tajemniczego wielbiciela…”
Książka na miły, letni wieczór, kiedy chcemy się zrelaksować. Tak ją widzę i w takich okolicznościach ją przeczytam.
Autor:Melissa Moretti
Tytuł: Kochanek z Malty. Włoski romans.
Wydawnictwo:Feeria
Data premiery: 18.06.2015r.
Opis:„Paul przybywa z Malty do Rzymu i rozpoczyna pracę jako szofer w starym pałacu arystokratycznej rodziny Agostinich. Wkrótce okazuje się, że kryje tajemnicę, która całkowicie odmieni życie wszystkich mieszkańców wiekowej rezydencji. Jedni stają się jego sojusznikami, inni zamieniają się we wrogów. Jak Paul, który przywykł do ciężkiej pracy i którego nie pociąga ani blichtr salonów, ani alkoholowe i narkotykowe ekscesy, odnajdzie się w tym środowisku? Czy ulegnie kaprysom którejś z córek pani domu, czy może wybierze miłość skromnej pokojówki Anny? Czy sekret, który ukrywa, doprowadzi go do szczęśliwego zakończenia?”
Opis przypomina trochę harlequin, ale jestem pewna, że będzie to piękna powieść o miłości i życiu.
Autor:Peter Swanson
Tytuł:Dziewczyna z zegarkiem zamiast serca
Wydawnictwo:Albatros
Data premiery: 20.06.2015r.
Opis:„Gdy George po raz pierwszy spotkał Lianę Decker, miała osiemnaście lat i była studentką pierwszego roku college’u w Sweetgum na Florydzie. Przez cały semestr byli nierozłączni. Kiedy więc otrzymał wiadomość, że w Święta Bożego Narodzenia Liana popełniła samobójstwo, był zdruzgotany. Gdy jednak odwiedził jej zrozpaczonych rodziców, zorientował się, że stojące na kominku zdjęcie ich córki nie przedstawia Liany, którą znał. Kim więc była dziewczyna, którą tak bardzo pokochał i która tak nagle zniknęła? Niespodziewanie, po dwudziestu latach, w pewien zwyczajny piątkowy wieczór George w pięknej kobiecie, która zjawia się w barze, rozpoznaje swoją dawną miłość, która zniknęła kiedyś bez śladu…”
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z podobną powieścią, dlatego ta wydaje mi się oryginalna i znalazła się na liście Must Have.
Jak widzicie czerwiec zapowiada się całkiem nieźle. Książek tyle, że każdy znajdzie sobie coś dla siebie. Ja znalazłam dużo, a ile z tego będę posiadać? Zobaczymy.
Pozdrawiam,
Wasza Dominika