#1 The best of March!

Jeśli jesteście ze mną już długo na facebooku i na blogu to zapewne wiecie, jak nie lubię robić podsumowań i stosików. Dlatego też ich prawie nie ma na blogu. Wiedziałam jednak, że coś tutaj zamiast podsumowań muszę dać, pewnego wieczoru wpadłam na pomysł, by zamiast wpisywać liczby, chwalić się co napisałam( widać na blogu), to zrobię cykl z najlepszymi książkami z danego miesiąca. Stwierdziłam, że to najlepsze co mogę wymyślić, gdyż czytam po kilkanaście książek w miesiącu, ale nie wszystkich piszę recenzję, bo po prostu nie daję rady. Idealnym rozwiązaniem jest spisanie kilku najlepszych, byście wiedzieli na co na pewno zwracać uwagę. W zależności od tego ile przeczytam, tyle wyciągnę najlepszych. W marcu przeczytałam czternaście książek, lepsze i gorsze, ale poniżej podam cztery, które według mnie są najlepsze i nie mają sobie równych.

Tytuł: Obsydian
Autor: Jennifer L. Armentrout
Wydawnictwo: Filia
Kilka słów o niej: Szczerze mówiąc, książkę pierwszy raz czytałam prawie trzy lata temu. Wtedy miała swoją premierę i już wtedy bardzo mi się spodobała, losy Katy i Deamona są podzielone na chyba pięć tomów serii Lux. Każdy tom czytałam i każdy był równie genialny. Jednak czemu ta książka się znalazła w liście z marca 2017r.? Otóż dostałam ją w ramach prowadzenia oficjalnego fanpage Jennifer (TUTAJ) i kiedy przyszła, chciałam ją tylko przejrzeć. Przysięgam, kiedy ją otwierałam, miałam zamiar znaleźć tylko cytaty i odłożyć, no ale stało się inaczej. Nim się obejrzałam cała książka była za mną, a ja znowu szczerzyłam się jak głupia. Nie muszę tutaj pisać opisu ani wywodu, bo to ma być krótkie, ale na temat. Książka jest moim zdaniem cudowna, fajnie napisana, mega zabawna, warta posiadania na półce.
To tyle, jeśli chodzi o Obsydian. Polecam i po prostu polecam, bo jest super!
Tytuł: Złapać Milionera
Autor: Max Monroe
Wydawnictwo: Filia
Kilka słów o nim:
Recenzji na blogu jeszcze nie ma, ale będzie w tym tygodniu. Kiedy wstawiłam pierwszą stronę książki na FP, odzew był wręcz ogromny, wszyscy mieliśmy z tego ubaw i wierzcie mi, był to dopiero przedsmak. Książka mimo ogromnych rozmiarów jest bardzo dobrze napisana, jest lekka, przyjemna i cholernie zabawna. Przysięgam, dawno tak się nie śmiałam przy czytaniu. Fabuła jest dosyć prosta, bo mamy Georgie, która ma dość portali randkowych, które są wypełnione przez samych debili. Kline jest szefem kobiety i nigdy nie umawia się z nikim z pracy, ale przez pewną sytuację, zaprasza Georgie na bal i tam wszystko się zaczyna. Niby zwykły, prosty romans dla kur domowych, jak to mówią ludzie, ale moim zdaniem to przede wszystkim dobrze napisana książka.
Stanowczo musiała się znaleźć w tej liście. Polecam!
Tytuł: Cela 7
Autor: Kerry Drewery
Wydawnictwo: Młody Book (Sonia Draga)
Kilka słów o niej:
Recenzję tej książki opublikowałam w niedzielę (TUTAJ), więc nie muszę wam opowiadać o czym to jest, bo wszystko tam napisałam. Jednak książka wywarła na mnie takie ogromne wrażenie, że wciąż nie mogę się pozbierać i muszę ją tutaj dodać. Fabuła jest tak nietuzinkowa i dopracowana, że nie mogłam się oderwać. Uważam, że autorka odwaliła kawał dobrej roboty i może swobodnie zbierać pochwały. Mimo że główna bohaterka Martha nie ma zbyt dużo do powiedzenia, to reszta postaci wnosi bardzo dużo. Będę z zapartym tchem czekać na kolejny tom, a dla moich kochanych czytelników będę miała opis właśnie tego tomu już niedługo.
O tej książce krótko, bo recenzja świeża, więc nie ma co pisać podwójnie. Polecam!

Tytuł: Dzikie serca
Autor: Suzanne Young
Wydawnictwo: Feeria Young
Kilka słów o niej:
O tej książce usłyszycie dopiero pod koniec miesiąca, bo premiera jest 26 kwietnia. Miałam okazję ją czytać przedpremierowo, ponieważ moja opinia znajdzie się na okładce lub w środku książki, nie jestem jeszcze pewna gdzie. Nie zmienia to faktu, że dostałam tę powieść i zaczęłam ją czytać z lekką niepewnością, ale im dalej brnęłam, tym bardziej ją kochałam. Historia opowiada o losach Savannah, która została wyrzucona ze szkoły za dźgniecie ołówkiem byłego chłopaka. Wydaje się drastyczne? Ale nie wiecie, że zrobiła to dlatego, że on obraził jej braciszka, który jest upośledzony umysłowo, a ona kocha go ponad wszystko. Dziewczyna opiekuje się nim i robi dla niego wszystko, choć nie jest łatwo. Tę książkę pokochałam nie tylko dlatego, że opowiada o dziewczynie, która stara się dla brata, ale dlatego, że autorka napisała to w świetny sposób. Moim zdaniem książka jest cudowna i wyjątkowa, bardzo mi się podobała. A więcej o niej opowiem wkrótce w recenzji!
Polecam, bardzo polecam!
To wszystkie książki jakie mam dla was w tej liście. Podoba wam się? Chcecie otrzymywać taki spis co miesiąc? Dajcie znać w komentarzach, a ja lecę dalej pracować!
Pozdrawiam,
Wasza Dominika