Premiery pierwszego tygodnia marca!

Chwilę temu na blogu pojawiła się przedpremierowa recenzja, którą znajdziecie, jak zjedziecie niżej, koniecznie przeczytajcie!! A teraz chcę wam pokazać jakie premiery odbyły się w tym tygodniu i co zwróciło moją szczególną uwagę. Znalazłam siedem tytułów, a mamy dopiero 6 marca, strach myśleć co dalej, prawda? Mogę wam jednak zdradzić, że premiery na marzec, czy na najbliższe miesiące wyglądają na bardzo obiecujące, możemy być pewni jednego – nasze portfele bardzo ucierpią, a już na pewno mój. Sam luty był bardzo bogaty w nowe pozycje, ale marzec chyba go pobija. Z resztą sami zobaczcie poniżej, bo było w tym tygodniu!
Po rozwinięciu zobaczycie opisy i tytuły książek!

Wydawnictwo: Feeria Young
Autor: Estelle Maskame
Tytuł: „Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?”
Oryginalny tytuł: „Did I Mention I Need You?”
Data premiery: 2 marzec 2016r.
Recenzja: Tutaj
Opis: „Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości.
Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.
Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?”
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Autor: Monika Lipińska, Sylwia Mokrysz
Tytuł: „Herbaciarz. Gdy życie staje się podróżą”
Data premiery: 2 marzec 2016r.
Opis: „Każda filiżanka herbaty jest wyimaginowaną podróżą.
Catherine Douzel
Rzym. Młody Marco Guarioli zaczyna karierę w sklepie kolonialnym swojego dziadka. Jego kariera jest jasno nakreślona, wkrótce ma objąć stery rodzinnej firmy. Jednak niespodziewane spotkanie z piękną Julią zmienia ten plan. Marco nie wie jeszcze, że to spotkanie nie było dziełem przypadku, że to misternie utkana intryga.
Ta powieść jest jak filiżanka herbaty. Dobrej, aromatycznej, wciągającej zaskakującym bukietem wyrafinowanego smaku. Epatuje spokojem nieśpiesznego wieczoru, kiedy sprawy dnia stają się już mniej ważne i masz w końcu czas dla siebie.”

         Wydawnictwo: Jaguar

Autor: Virginia Boecker
Tytuł:„The Witch Hunter. Łowczyni”
Oryginalny tytuł: „The Witch Hunter”
Data premiery: 2 marzec 2016r.
Opis: „Elizabeth Grey służy w doborowej jednostce królewskich łowców czarownic. Wraz z kolegami całe życie poświęciła wyplenieniu z Anglii wszelkich przejawów magii, której uprawianie zakazane jest na mocy prawa. W tajemniczych okolicznościach jednak, sama Elizabeth zostaje oskarżona o posługiwanie się czarami, aresztowana i skazana na śmierć na stosie. Jej wybawicielem okazuje się człowiek, którego uważała za swojego najbardziej zaciętego wroga,- Nicholas Perevil, najpotężniejszy mag w królestwie. Czarownik składa jej propozycję – uratuje dziewczynę, jeśli ona w zamian pomoże zdjąć ciążącą na nim klątwę.
Problemem jest jednak przeszłość Elizabeth – byłej łowczyni czarownic – o której nowi towarzysze nie mają pojęcia. Jeżeli się dowiedzą, stos może się okazać najmniejszym z jej problemów. Próbująca znaleźć ratunek w magicznym świecie wiedźm, duchów i piratów oraz pewnego szalenie przystojnego uzdrowiciela, dziewczyna będzie musiała poważnie się zastanowić nad znaczeniem przyjaźni i wrogości, miłości i nienawiści, oraz dobra i zła.”
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Autor: Lesley Walton
Tytuł: „Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender”
Oryginalny tytuł: „The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender”
Data premiery: 2 marzec 2016r.
Recenzja u Nieortodoksyjnego: Tutaj
Opis: „Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego…
Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.
Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…”
Wydawnictwo: Otwarte
Autor: T. R. Richmond
Tytuł: „Prawda o dziewczynie”
Oryginalny tytuł: „What She Left”
Data premiery: 2 marzec 2016r
Opis: „Elektryzujący thriller dla fanów Zaginionej dziewczyny i Dziewczyny z pociągu.
Zwykła dziewczyna, dwadzieścia pięć lat. Trochę zbyt wrażliwa, może nawet ze skłonnościami do autodestrukcji. Otoczona przyjaciółmi i zawsze w kręgu zainteresowania mężczyzn. Pewnie dlatego po każdej imprezie wracała późno do domu.
Po ostatniej nie wróciła. Jej ciało wyłowiono z rzeki.
Uczelniany profesor Jeremy Cooke układa strzępki życia Alice Salmon w szokującą historię miłości, obsesji i oszczerstw.
Studentka. Dziennikarka. Córka.
Kim jeszcze była? Czas pokaże. Prawda jest zawsze pod powierzchnią.”
Wydawnictwo: Otwarte
Autor: Kinga Facon
Tytuł: „Samulka”
Data premiery: 2 marzec 2016r.
Opis: „Szczęście może mieć niekiedy smak kurczaka z rożna i pączków.
Samulki to miasteczko, w jakim każdy chciałby żyć: radosne, zadbane, z parkiem, cukiernią i biblioteką. Pełne przyjaznych, głęboko wierzących ludzi, którzy spotykają się w przykościelnej kawiarence Pod Aniołami.
Do Samulek trzy lata temu przeprowadziła się Ewa – samotna trzydziestolatka, skłonna do autoironii i do łez, która w gorszych chwilach szuka pocieszenia w kawoterapii, ciastoterapii, floroterapii i spacerach z psem. A gdy to nie działa, rozmawia
Z kim może rozmawiać zdeklarowana samotniczka, której nikt nigdy nie odwiedza i która też do nikogo nie chodzi? Dlaczego Ewa przeniosła się do Samulek? Czy dzięki nowym znajomym z kawiarenki odzyska radość życia i jaki udział będzie w tym miał tajemniczy Marcin… o ile on naprawdę istnieje?
„Samulka” to powieść dla tych, którzy czasami czują się zagubieni i smutni, ale ufają, że wiara, nadzieja i miłość nadają życiu sens.”

         Wydawnictwo: Otwarte, Moondrive

Autor: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Tytuł: „W ramionach gwiazd”
Oryginalny tytuł: „These Broken Stars”
Data premiery: 2 marzec 2016r.
Recenzja: Tutaj
Opis: „”Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas.”
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tarver – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać.
Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?”
Jak widzicie wszystkie premiery odbyły się drugiego marca! Mnie wszystkie ciekawą, dwie mam już za sobą, ale postaram się wszystkie z tej listy przeczytać!
Co wam się podoba?
Pozdrawiam,
Wasza Dominika