Kącik porad kosmetycznych#1/ Beauty Tips

Ostatnimi czasy dużo osób/kobiet/dziewczyn z którymi rozmawiałam, skarżyły się na problemy z cerą, na kłopoty z pozbyciem się niedoskonałości, które jak bumerang wracały co rusz. Sama walczę z takim problemem, dlatego wypróbowałam masę sposobów i drugą masę posiadam jako wiedzę w teorii. Poradziłam tym osobom co zrobić, co powinno pomóc i czego powinny się wystrzegać. Cerze naprawdę nie trzeba dużo, by zaczęła okazywać zmiany i poprawę, liczyłam, że efekty będzie widać szybko po rozpoczęciu stosowania moich porad. Tak też się stało i to właśnie pokierowało mnie do stworzenia takiego kącika porad kosmetycznych. Wiem, że dużo dziewczyn w okresie pokwitania i tuż po nim robi takie niby małe błędy, ale skutkują tylko pogorszeniem stanu naszej cery. Sama robiłam takie wtopy i wiem, jakie to irytujące, gdy smarujemy się różnymi maziami, a to nie działa, tylko pogarsza sprawę.
Jako dziecko już interesowałam się wizażem, kosmetykami, wszystko co ma w sobie kolor i związek z pielęgnacją buzi. Nigdy nie miałam zahamowań by kombinować z makijażem. Zawsze śmiało wszystkie próbowałam i wymyślałam coraz to nowsze sposoby na jakiś trik. Jednak jako już dorosła kobieta, nabyłam taką wiedzę, że moja głowa pęka w szwach i pragnie się podzielić z Wami wszystkimi tymi informacjami. Kącik powstał właśnie na takie potrzeby i zaplanowałam naprawdę dużo tematycznych notek. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.
W tej pierwszym wpisie opisze Wam co sprawia, że nasze niedoskonałości są bardzo widoczne i że pojawia się ich więcej, a także co zrobić by ich się pozbyć, lub zniwelować ich pojawianie się w dużym stopniu. Poniżej rozpiszę każdy poszczególny punkt i mam nadzieję, że moja wiedza pomoże Wam choć odrobinę.
Po pierwsze trzeba dowiedzieć się dokładnie jaki rodzaj cerymamy. Są cztery rodzaje: Normalna, sucha, mieszana i tłusta. O każdą z nich trzeba inaczej dbać i dostarczać im inne składniki odżywcze. Kto ma cerę normalną jest szczęściarzem i niech raduje się z tego powodu, bo tutaj nie potrzebna zbyt dużo zabiegów. Owszem trzeba dbać i nie zaprzestać rozpieszczania naszej twarzy, ale jak wiadomo, taka cera jest najmniej problemowa. Natomiast skórę suchą trzeba dodatkowo nawilżać, wszystko co nawilża jest Waszym przyjacielem. Nie bójmy się nałożyć dodatkowej warstwy kremu, czy kupić podkładu nawilżającego. Musimy dbać, by nie przesuszać twarzy, stosowanie maseczek na pewno pomoże mam w utrzymaniu dobrego stanu. Krem to przyjaciel cery suchej. Następna to mieszana, osoby posiadające tę cerę mają ten problem, że jedne miejsca mają tłuste, a inne suche. Trudno o dobranie odpowiednich kosmetyków do takiego rodzaju, gdyż nie zawsze działa to tak jak na opakowaniu jest napisane. Czy to miejsce zmatowić, a może nie nic nie muszę tutaj robić? To jest pytanie jakie zadaje sobie wiele osób. Przy takiej cerze na pewno trzeba się z nią „zaprzyjaźnić” i dokładnie poznać każdy jej mankament i wiedzieć jakie figle może nam sprawić. Musimy nauczyć się nią obsługiwać. Nie machajmy ręka i nie kupujmy pierwszego lepszego kosmetyku, na którym jest napis „do cery mieszanej” bo to błąd. Zapoznajmy się ze składem, poczytajmy opinie innych osób, a nawet jeśli mamy taką możliwość to kupujmy najpierw próbkę, by nie wydawać pieniędzy na coś, czego nigdy nie użyjemy. To samo tyczy się cery tłustej. Nie kupujmy nic bez uprzedniego zapoznania się z ulotką, składem. Musimy mieć pewność, że nasz makijaż nad którym siedzieliśmy kilkadziesiąt minut nie spłynie nam po twarzy. I błędem jest myślenie, że jeśli nie użyję kremu to nic się nie stanie. Takie myślenie jest niepoprawne i tylko może pogorszyć stan naszej twarzy, gdyż jeśli zabraknie naszej cerze nawilżenia, zacznie ona samoistnie wydzielać składniki, które nie są korzystne i sprawią tylko, że na naszej buzi pojawi się więcej niedoskonałości.
To w tej notce wszystko. Kącik będzie pojawiał się co dwa tygodnie, lub co trzy tygodnie. Zależy jak będę nadążała z pisaniem. Następny wpis będzie o diecie, która też jest bardzo ważnym elementem. Ale to już przy następnej okazji. Napiszcie co sądzicie i jak oceniacie powstanie tego kącika.
Pozdrawiam,
Wasza Dominika
Beauty tips
Lately many people/women/girls I spoke with were complaining about having problems with their skin and its imperfections they couldn’t get rid of irrevocably. I also have a problem like that, therefore I tried many ways which obviously leads to having a great knowledge as well. I adviced those people what to do, what should help and what not to do. Skin really doesn’t need much to start changing and improving, so I hoped they would see effects shortly after adhering my advices. That’s exactly what happened and it made me create a note about beauty tips. I know plenty of girls are in puberty and right after that they make small mistakes that result in deterioration of their skin. I myself made some mistakes and I know how annoying it is when we grease our face and all it does is make it worse.
When I was a child I was interested in visage, cosmetics, everything that has a colour and is connected to taking care of your skin. I’ve never had any inhibitions to try new things with make-up. I’ve always tried it all and thought about new tricks. As a grown woman I’ve got such a great knowledge my head is bursting and I want to share all those informations with you. That’s why I’m about to make a series with notes about beauty tips. I hope you like it.
In the first note I’ll tell you what makes our imperfections appear and be so visible, and also how to get rid of them and overcome their appearing. Then I’ll tell you what to do step by step and I hope my knowledge can help you at least a little bit.
First of all, you need to know what kind of skin you have got exactly. There are four of them: normal, dry, mixed and oil. You need to take different care of each and give them different nutrients. Someone who has a normal skin is a lucky one and should be happy about it, because they don’t need many treatments. Yes, you still need to take care of it and spoil your skin, but this one is the least problematic. Dry skin on the other hand, you have to constantly moisturize. Don’t be afraid of using more cream or buy a moisturizing foundation. We can’t dry our skin; using masks will definitely help us. Cream is a friend of dry skin.
The next one is mixed skin. Here the problem is that some parts of our face are dry, some are oil. It’s hard to find proper cosmetics, because it doesn’t always work the way it’s written. To matt or not to matt? That is the question. Having such skin you definitely should „become friends” with it, get to know all of its drawbacks and find out what pranks it may cause. You need to learn how to support it. Don’t buy first cosmetic you can get with a „mixed skin” sign. Read the formulation and other people’s opinions or, if you can, buy a sample to avoid spending money on something you will never use.
Same thing with an oil skin. Don’t buy anything before you read the label, composition. You have to be sure your make-up won’t just drain off of your face. Thinking not using cream is nothing wrong is a mistake. It can only make your skin condition worse because if you won’t moisten it, it starts spontaneously secrete components that aren’t benefitial and can only make your face appear more imperfections.
It’s all for now. A note with beauty tips will show every two or three weeks. Next post is about diet – a very important element. Tell me what you think and how do you rate Beauty Tips.
Greetings,
Your Dominika