#7 Recenzja wierszy Victora Venerdiego – Emportante

Jak wiadomo wiersze pisane były przed wiekami. Tworzą historię tak jak książki, jednak mają w sobie inny urok. To co niektórzy umieszczają na dwustu stronach powieści, to poeta potrafi umieścić w paru wersach. Potrafią wprawić nas w radosny, melancholijny, a nawet i nastrój przemyśleń. Sama nigdy jakoś szczególnie nie przykładałam dużej uwagi do wierszy, nie czytałam ich nałogowo jak książek, lecz gdy już czytam to potrafię rozróżnić dobry wiersz od tego złego.
Dlatego jestem pewna, że wiersze Victora Verdiego są więcej niż dobre. Autor podzielił je na cztery części.
Miłość
Cierpienie
Tożsamość
Przebaczenie
Każdy „dział” posiada własną niepowtarzalną aurę, która mnie osobiście zachwyciła. Sprawiła, że na mojej twarzy pojawił się uśmiech, rozmarzenie. Nie znam się na technikach pisania wierszy, lecz uważam, że te są naprawdę dobre i warte uwagi każdego człowieka. Nie ważny jest wiek, lecz odczucia jakie one wywołają. A w naszych czasach to rzadkość, gdy ktoś docenia tą starą sztukę, a co więcej, na wymarciu są osoby, którzy potrafią napisać wartościowego.
Pozwolę sobie przytoczyć mój ulubiony wiersz Victora Verdiego, który znalazłam na jego stronie internetowej.
    „I
tak bym chciał całować Ciebie
Nocą Kupały zagrać na Twojej szyi
pocałunkiem jak na harmonii
melodię miłości ze starych płyt
która wybaczała wszystko
tak bym chciał malować Ciebie
siedmioma zachodami słońca
uciszyć palcem rozchylone wargi
i całować Ciebie do końca bez końca
     II
więc bądź moim Aniołem
zanurz mnie w ukojną pościel słowa
i spraw bym uciekł do każdego pocałunku
niczym ptak w przestrachu chłodu
w odległe zakamarki Twojej duszy
tam gdzie znajdę zapach róż
dla każdej litery z Twojego imienia „
Miałam problem wybrać ten jeden, bo uważam że wszystkie są dobre i jak powszechnie wiadomo, jestem romantyczką, więc moja ulubiona część to „Miłość”. Na drugim miejscu stoi „Cierpienie”. W tych dwóch działach się zakochałam i będę śledzić poczynania tego autora. A jeśli ukaże się jakiś tomik, to oficjalnie ogłaszam, że pierwsza ustawię się w kolejce po niego.
Moja ocena to 9/10. Polecam wiersze każdemu, dużemu, małemu, staremu, młodemu.
Za przeczytanie ich dziękuję akcji „Polacy nie gęsi i swoich autorów mają”, a także Autorowi, za napisanie czegoś tak dobrego.