#21 Recenzja książki “Obsydian” Armentrout Jennifer L./ Review book “Obsidian” Armentrout Jennifer L.

Okładka tej książki przewijała mi się kilkakrotnie przy wybieraniu jakiejś pozycji do przeczytania, lecz jakoś specjalnie nie wydawała mi się bardzo pociągającą. Może i ten pan na zielonym tle jest seksowny i pociągający, ale opis nie porywał mnie tak bardzo bym chciała po nią sięgnąć. Ale nastąpił taki dzień, że poszukując idealniej książki nie znalazłam nic co by mnie zainteresowało. Prawda, mam kilka książek do przeczytania i napisania recenzji, ale jakoś nie były tym co potrzebowałam. Dlatego na próbę sięgnęłam po kilka stron na sprawdzenie, czy zadziała na mnie, tak jak tego pożądałam. Czy zadziałała? Czy sprawiła, że zamieniłam się w „Zombi mode”? Jak to mówi pewna osoba, gdy zaczynam czytać. Sprawdźcie w recenzji poniżej.

Książka opowiada losy Katy, która przeprowadza się do małej mieściny niedaleko Petersburga, do której musi jeździć na zakupy, bo w jej miasteczku nie ma żadnego sklepu godnego uwagi. Jedynie las, góry i ludzie, którzy wiedzieli o każdym wszystko. Sama myśl, że ma mieszkać w takiej pipidówie, przerażała Kate. Przeprowadziła z pięknej i słonecznej Florydy, która była dla każdej nastolatki marzeniem. A Kate cóż… wyniosła się stamtąd „by zacząć nowe życie” – jak to mówiła jej matka. Po ciężkich przeżyciach jakie tam miały, matka chciała dla Katy jak najlepiej, dlatego zdecydowała się na tę przeprowadzkę. Wszystko by było super i nawet dało było się żyć, gdyby nie sąsiedzi, a dokładnie brat jej przyjaciółki Dee. Daemon jest wyjątkowo przystojny, działa na dziewczyna jak zapalniczka, każda chciałaby być jego ukochaną. Jedyna Katy, gdy go widzi, czuje niechęć i irytacje, a jednocześnie im dłużej go zna tym bardziej ją do niego ciągnie. Sama jest zdezorientowana tym wszystkim. Problemów nie odejmują te dziwne rzeczy, które się dzieją. Najpierw na nią napada jakiś facet i żąda informacji, o której ona nie ma pojęcia. Ma wrażenie, że umiera, ale wtedy ratuję ją Daemon.
Te wydarzenia to tylko początek tego co się dzieję w książce. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona tą książka i pisanie tej recenzji było samą przyjemnością. Czytanie powinno relaksować, ale i w jakimś stopniu sprawiać, że człowiek nie może się oderwać od danej książki czując niepokój, radość, smutek, w zależności od tego co autor wymyślił. Takie emocje towarzyszyły mnie i jestem zadowolona, że w końcu się przemogłam. Wiadomo, że znalazłam kilka szczegółów, które mi się nie podobały, jak na przykład strasznie długie podchody między Katy i Daemonem. A zaczynając to czytać naprawdę miałam mieszane uczucia, gdyż po poznaniu imienia bohatera od razu miałam wizje „Pamiętników Wampirów”, a przy czytaniu ich relacji jakie mieli, kojarzyła mi się książka „W pół drogi do grobu”. Jednak moje obawy się nie spełniły, bo to nie przypomina ani jednego, ani drugiego, a zakończenie jest cudowne i idealnie. Autorka lepszego chyba nie mogłaby wymyślić i jednocześnie nie zaprosić przy tym do kolejnego tomu, po który na pewno sięgnę.
Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą odpocząć i uśmiać się w tym samym czasie. Naprawdę poczułam się zrelaksowana po przeczytaniu i gotowa do pracy. Dlatego tego samego dnia, którego przeczytałam całość, napisałam recenzje, która, mam nadzieje, przypadnie Wam do gustu i pomoże, jeśli macie jakieś wątpliwości.
Moja ocena to 9/10, możecie spokojnie sięgać na półki po tą powieść.
Pozdrawiam serdecznie
Wasza Dominika.

         Obsidian

I saw the cover of the book many times while choosing a book to read, but it hasn’t really been catching my eye. Maybe the man on the green background is sexy and alluring although the description hasn’t been appealing enough for me to reach the book. Then there was a day when looking for a perfect book I didn’t find any that could interest me. Right, I’ve got some books to read and review, but they weren’t what I needed. Therefore I read a few pages to try and see if it works as I wanted. Did it? Did it make me turn on the “Zombie mode”? That’s what somebody says about me when I start reading. See for yourself in my review below.
The book is about Katy who moved to a town nearby Petersburg where she has to do the shopping because there are no worthy shops in her town. Just a forest, mountains and people who knew everything about each other. That single thought about living in such a shithole was terrifying Kate. She moved from beautiful and sunny Florida about which every teenager dreamt of. Kate, well…she moved to “start a new life” – as her mother said. After tough experiences her mother wanted all the best for Kate so she decided to move out. Everything would be great if not the neighbours, especially the brother of Dee – her friend. Daemon is exeptionally handsome, he’s like a lighter for girls and every girl would want to be his lover. Only Katy feels resentment and irritation when she sees him and at the same time the more she knows him, the more she’s attracted to him. She’s confused with all this. If that’s not enough, some strange things are happening. At first there is a guy who attacks her and demands information she has no clue about. She feels like she’s dying, but then Daemon saves her.
This is just a beggining of what’s happening in the book. I’m really positively surprised by this book and writing the review was a pure pleasure. Reading should be relaxing but also somehow making people not being able to detach from the book feeling anxiety, joy, sadness depending on what an author had in mind. Those emotions accompanied me and I’m glad I’ve finally conquered it. Obviously I’ve found some details I didn’t like, for example the long sneaking between Katy and Daemon. At the start I had mixed feelings because after seeing the name of the character I had a vision of “The vampire diaries” and after reading about their relations I reminded myself of a book “Halfway to the grave”. Although my concerns were unnecessary because the novel isn’t similar to any of those books and the ending is wonderful and perfect. The authoress couldn’t possibly think of a better one and at the same time inviting the reader to the next part I’m definitely reaching for.
I recommend the book everyone who wants to relax and laugh at the same time. I really felt relaxed and ready for work after reading it. Therefore the same day as reading the whole book I wrote the review which, I hope, you’ll like and find it helpful if you still have any doubts.
My rate is 9/10, you can safely get the novel.
Greetings,
Your Dominika